طراحی کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی به معنای رساندن یک پیام تبلیغاتی در کانالهای متفاوت تبلیغاتی در یک بازه زمانی مشخص می باشد، با توجه به گسترش تبلیغات در فضای آنلاین، اجرای کمپین تبلغاتی آنلاین هم از توجه خاصی برخوردار شده است که قبل از شروع کمپین تبلیغاتی بهتر است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

به چه دلیلی میخواهید کمپین تبلیغاتی را آغاز کنید.

چه چیزی را می خواهید تبلیغ کنید؟

چرا از کمپین های تبلیغاتی استفاده می کنیم؟

سه هدف زیر در کمپین های تبلیغاتی استفاده می شود :

1. آگاه کردن مردم نسبت به محصول

2. متقاعد کردن آنها به خرید محصول

3. فراهم ساختن شرایطی که محصولات در دسترس مخاطبان هدف باشد.

موارد مورد استفاده کمپین های تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی برای هر محصول و خدماتی مورد استفاده قرار می گیرند. کمپین های تبلیغاتی حالت های مختلفی به خود می گیرند، ممکن است به صورت آنلاین یا آفلاین اجرا شوند و از رسانه های مختلفی استفاده کرده یا حتی از تبلیغات محیطی بهره ببرند، اما در هر صورت هدف از راه اندازی کمپین تبلیغاتی رساندن پیام برند به مخاطبان است. البته باید توجه داشت که کمپین باید مطابق با استراتژی بازاریابی شرکت طراحی شده و به اجرا درآید.

کلیدهای اجرای کمپین تبلیغاتی عالی

با اینکه خیلی ها وقتی به هدف در کمپین تبلیغاتی فکر می کنند همان موضوع “فروش” به ذهنشان می آید ولی واقعیت این است که بسیاری از عناصر تبلیغاتی دیگر وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کنیم. رایج ترین اهداف کمپین شامل دستیابی به مشتری های جدید، ترویج محصولات فعلی و عرضه محصولات جدید است. همچنین می توانید یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید که به منظور ارتقاء سطح آگاهی از برند باشد یا اصلا باعث معرفی برند شما به عنوان یک برند خاص و خلاق باشد. هرکدام از این موارد که هدف شما باشد، مهم است که قبل از اقدام به شناسایی آن اقدام کنید.

بخشی از موفقیت یک کمپین در این مرحله اساسی از استراتژی شماست که سنجیده می شود. اگر بازار هدف یا مخاطب مورد نظر خود را به خوبی تعریف کرده باشید، تحقق اهداف شما خیلی دست یافتنی تر و امکان پذیر تر می شود. باید جزئیات افرادی که می خواهید به واسظه کمپین تبلیغاتی آنها را تحت تاثیر بگذارید به صورت دقیق مشخص کنید. برای استراتژی جامعه هدف کمپین تبلیغاتی شما ضروری است که این نکات را مشخص کنید: سن، جنس، طبقه اجتماعی، وضعیت تأهل، سطح تحصیلات، عادات و سرگرمی ها و همه چیزهایی که در شناسایی صحیح مخاطبتان به شما کمک می کند.

هنگامی که مخاطبان هدف خود را به طور واضح تعریف کردید، زمانش رسیده که یک تقسیم بندی انجام دهید.

مخاطبتان را بر اساس محصولات یا خدماتی که به آنها می خواهید بفروشید، به گروههای مختلف تقسیم کنید. شما باید خودتان را جای مشتریهای احتمالی تان قرار دهید و به سؤالات مرتبطش جواب دهید و ببینید چه جوابهای آنها را به موضوع علاقمند می کند. آیا چیزی که به آنها ارائه می دهید مفید است؟ آیا آنها توانایی خرید محصول / خدمات شما را با قیمت تعیین شده دارند؟

محتوای تبلیغات

ابزارهای مفید زیادی در اختیار شما است که می تواند به شما کمک کند پیام کمپین خود را به بخش هدف خود منتقل کنید. در این مرحله باید تعریف کنیم که متداول ترین وسیله تبلیغ و انواع مختلف تبلیغات چیست:

: مطمئناً با این نوع از کمپین ها در حوزه کمپین تبلیغاتی آشنا شدید. با این حال، خود کلمه تولید محتوا برای کمپین تبلیغاتی گنگ به نظر می رسد. برای جلوگیری از این سردرگمی، می خواهیم تعریف خوبی را از موسسه بازاریابی محتوا به اشتراک بگذاریم: “بازاریابی محتوا یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و مداوم برای جذب و حفظ مخاطب مشخص و مشخص متمرکز است.” چهار مرحله برای اجرای بازاریابی محتوا وجود دارد: تولید ترافیک ، هدایت ترافیک ، هدایت توجه و تولید مشتری.

بازاریابی ایمیل وسیله دیگری برای تبلیغات است که می تواند مورد علاقه کمپین شما باشد. اگرچه می توانید از این مورد برای به دست آوردن نتایج جدید استفاده کنید (که می تواند منجر به مشتری بالقوه شود). آیا می دانید به دست آوردن یک خریدار جدید ۷ برابر گران تر از فقط حفظ یک مورد قبلی برای شما تمام می شود؟

در واقع SEO بهینه سازی محتوای وب سایت یا وبلاگ شما است به گونه ای که موتورهای جستجو (مثل گوگل) بتوانند بدون اینکه پولی پرداخت کرده باشید، ترافیکی واقعی به سمت شما بکشانند. با این حال ، در این حالت بهینه سازی به وسیله پرداخت هزینه هم جزو موارد محسوب میشود. ترافیکی که ب ازای هر کلیک مخاطب باید پول پرداخت کنید.

شما می‌توانید با پرداخت مبلغی به اینستاگرام تبلیغات خود را به صورت استوری، عکس، ویدیو و … قرار دهید. با این روش می‌توانید فالوئرهای بیشتر،Engagement  یا درگیر کردن مخاط ببا پیج شما و حتی افزایش فروش داشته باشید.

کلیدهای اجرای کمپین تبلیغاتی عالی

پیام منتقل شده از یک کمپین تبلیغاتی یک موضوع اساسی است. حتی اگر هر شرکت و هر استراتژی متفاوت هستند ، کپی همیشه باید با صدای طبیعی ، به خوبی سازمان یافته ، روشن ، موجز ، روان و منسجم باشد. به نظر می رسد آسان باشد ، اما اگر این واقعیت را اضافه کنید که پیام نیز باید مختصر باشد (برای اینکه مخاطب شما را خسته نکند) ، وظیفه فقط توسط متخصصان با تجربه در بخش قابل کنترل می باشد.

همانطور که پیام مهم است ، طراحی نیز چنین است. کاملاً با تکیه بر وب سایت ها و ارتباطات پاسخگو برای ترکیب آخرین روند بازار ، مانند Material Design بهترین گزینه برای برنده شدن بیش از مخاطبان است. اول با دید ، و بعد از هر چیز دیگری که باید به آنها بگویید. خوب به نظر می رسد ، درست است؟

اندازه گیری و مشخص کردن سود و ضررها در هر موضعی گزینه مهمی است، اما در دنیای تبلیغات اهمیت خیلی زیادی دارد. اگر اندازه گیری نکنیم،  نمی دانیم چه چیزی خوب پیش می رود و چه چیزهایی را می توانیم بهتر کنیم.به همین دلیل، در یک کمپین تبلیغاتی، معیارها باید بخشی جدایی ناپذیر از روند را تشکیل دهند. فقط با داده هایی که به دست می آوریم می توانیم از روند کار باخبر شویم و طبق آن عمل کنیم. علاوه بر این ، ما باید تفاوت بین معیارهای عمومی و KPI را بلد باشیم. KPI که مخفف Key Performance Indicator  به معنی شاخص کلیدی عملکرد است. KPI یک مقدار قابل اندازه گیری است که نشان می دهد چگونه یک شرکت در دستیابی به اهداف کلیدی کسب و کار مؤثر است.

نتیجه

بعد از اینکه فهمیدید که کمپین تبلیغاتی چیست و چه روندی را طی می کند، از اهمیت موضوع هم باخبر می شوید. تیم تخصصی بالیز با استفاده از کمپین تولید محتوا و سایر استراتژی های بالا بردن ترافیک، به شما در دیده شدن کمک می کند. اگر قصد دارید از جزئیات شرایط باخبر شوید کافیست با ما تماس بگیرید.

جهت مشاوره در امور طراحی کمپین با ما تماس بگیرید.

خدمات اصلی بالیـــــــــز

web

طراحی سایت

دیجیتال مارکتینگ

برندینگ

طراحی کمپین

تولید محتوا

web

سئو

طراحی گرافیک

هدایای تبلیغاتی

سوالات متداول

بسته به نوع پکیج انتخابی شما از 5 تا 30 روز بعد از دریافت اطلاعات از سمت شما طول می کشد.

قطعا طراحی سایت می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بالیز با داشتن تیمی متخصص در زمینه های متنوع میتواند  کسب و کار شما را به بهترین شکل مدیریت کند و شما به جای درگیری با صدها رسانه و ابزار فقط نتایج را بررسی خواهید کرد.

هاست و دامنه در هر پکیج ما گنجانده شده است ولی اگر کارفرما نیاز به هاست قوی تر و با ظرفیت بالاتری می باشد میبتواند با راهنمایی کارشناسان ما اقدام به تیه آن بفرماید.

در هر پکیج میزان زمان پشتیبانی بعد از تحویل سایت قید شده است.

آیا سوال دیگری دارید؟

جهت مشاوره طراحی کمپین کسب و کارتان فرم زیر را تکمیل نمایید